Sedmí v celostátním finále

13. Červen, 2017

Dne 7. června 2017 se žáci Základní školy Dany a Emila Zátopkových Třinec zúčastnili Celostátního finále přeboru škol v orientačním běhu, které se konalo v Čechách pod Kosířem. Sedm žáků naší školy trénuje v třineckém oddíle orientačního běhu a hlavně ti se zasloužili o postup celého družstva do celostátního finále. Družstvo posílilo ještě

Mc Donald´s Cup

8. Červen, 2017

Fotbalisté slavili úspěch Také v tomto školním roce se konal fotbalový turnaj Mc Donald´s Cup, kterého se pravidelně zúčastňují žáci 1.stupně.  Soutěží se ve dvou kategoriích, 1.-3.třída a 4.,5.třída. Mladší fotbalisté obsadili v okrskovém kole 2.místo, ale to na postup do okresu nestačilo. Starší žáci toto kolo s přehledem vyhráli a postoupili do

Ve středu 24. května 2017 se konalo v Třinci krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Družstvo žáků Základní školy Dany a Emila Zátopkových v Třinci vyhrálo a tím, vybojovalo po letech postup do Celostátního finále Přeboru škol v orientačním běhu, které se koná 7. června 2017 v Čechách pod Kosířem. Gratulujeme a děkujeme za

Úspěch malých i velkých házenkářek a házenkářů Letošní školní rok byl pro naše házenkáře, ale především pro házenkářky, opět velice úspěšný! Po závěrečném čtvrtém kole obhájila loňské vítězství a opětovně získala putovní pohár děvčata 4.a 5.tříd. Poprvé získala zlato i děvčata 2.a 3.tříd. Chlapci 2.a3.tříd nestačili pouze na žáky Bystřice a

VIDA – Science centrum Brno

24. Květen, 2017

Výherci soutěže U6 – Úžasný svět techniky se svými spolužáky navštívili 19.5. VIDA – Science centrum v Brně. Mohli rozpoutat tornádo, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, odpálit vodíkovou raketu, projet se na kole  15 metrů nad zemí, vyzkoušet si roli televizního moderátora počasí. A to není vše. V Divadle vědy prostrčili ruku

Turnaj ve vybíjené

2. Květen, 2017

Koncem března proběhl turnaj ve vybíjené pro dívky a chlapce 4. a 5. tříd. Obě naše družstva v okrskovém kole zvítězila (po mnoha letech!) a postoupila do okresních kol, která se konala ve Frýdku-Místku. Tam ve velmi silné konkurenci bohužel neuspěla a obsadila 6. a 7. místo. Tým děvčat hrál

Škola ve spolupráci s SŠ INFOTECH pořádá ve dnech 11 a 12. 5. 2017  (od 8 do 13:30hod) pro vybrané žáky pátých až devátých ročníků celodenní kombinovaný workshop zaměřený na matematiku, programováni a 3D modelování. Jde o dva souběžně probíhající workshopy. První z nich je zaměřen na tvorbu “výrazů” v

Víte, že v Argentině žáci mají úkoly zakázány, nemají čtení a pokud se přiznají, že ví, kolik je sedm a pět, musí stát na hanbě? Jí bonbony z blízké továrny na čokoládu a paní učitelka jim je odbaluje? To vše vyprávěla Pipi dětem, když přišla poprvé do školy. A že to byl

Jeden svět na školách

11. Duben, 2017

V pondělí 27. března se žáci 2. stupně zúčastnili promítání krátkých dokumentárních filmů již 19. ročníku festivalu Jeden svět. V následných besedách se zamýšleli nad silou médií a sociálních sítí ve svých životech, co může udělat s mladým člověkem stres. Možná bylo pro mnohé překvapením, že v některých zemích není samozřejmostí, že si děti