Atletické medaile z Jablonce

5. Červen, 2015

Mladší žáci základní školy Dany a Emila Zátopkových v Třinci zazářili na republikovém finále Poháru rozhlasu.
Dne 2. 6. 2015 závodili naši žáci na stadiónu v Jablonci nad Nisou na republikovém finále této atletické soutěže družstev. Tato, mezi školami prestižní soutěž, byla letos již 47. ročníkem. Mezi nejlepší osmičku škol České republiky se museli probojovat vítězstvími v okresním kole v Třinci a krajském kole v Opavě. Již postup na republikové finále byl, po více než deseti letech, velkým úspěchem. O to větší radost byla, když výkony členů našeho družstva, vynesly chlapce na stupně vítězů. Hoši si, kromě bronzových medailí a poháru za třetí místo, odváželi osobní rekordy a nové zkušenosti. Družstva starších žáků a žákyň se po vítězstvích v okrskovém kole probojovala až do krajského finále, kde obsadila shodně čtvrté místo. Naši žáci opět letos dokázali, že atletika v Třinci žije.
Družstvo naší školy tvořili tito žáci: Jan Pilch, Šimon Morcinek, Jan Josef Csikán, Ondřej Ferfecki, Ondřej Jalovičor, Robert Walaski, Jakub Puczok, Vítek Sýkora, Radim Sliž.
Výkony jednotlivců:
60 m: Jan Pilch 8,08 s, Adam Puczok 8,46 s, Vítek Sýkora 8,63 s
1000 m: Jan Pilch 3:09,70, Robert Walaski 3:11,20, Adam Puczok 3:27,26
skok vysoký: Šimon Morcinek 152 cm, Ondřej Jalovičor 140 cm, Jan Josef Csikán 136 cm
skok daleký: Ondřej Jalovičor 467 cm Šimon Morcinek 441 cm, Ondřej Ferfecki 437 cm
hod kriketovým míčkem: Jan Josef Csikán 62,66 m, Ondřej Ferfecki 60,19 m, Radim Sliž 51,53
štafeta 4 X 60 m- Morcinek, Csikán, Pilch, Jalovičor 30,95 s, Walaski, Ferfecki, Puczok, Sýkora 32,34 s