Vánoční Krakov pro děti

22. Říjen, 2019

Nabídka pro žáky 2. stupně, v případě zájmů mladších dětí je nutný doprovod rodiče ( stejná cena 800,- Kč), do naplnění kapacity.
Zájemci, hlaste se u paní uč. Santariusové.

VÁNOČNÍ KRAKOV S NÁVŠTĚVOU MUZEA CUKROVINEK
Termín: 19.12. 2019

Cena: 800,- (zahrnuje pojištění, průvodce, dopravu a občerstvení v autobuse káva, čaj, horká čokoláda vstupné do muzea cukrovinek).
Ciuciu Cukier Artist – je pravděpodobně nejmenší továrna cukrovinek na světě, protože působí pouze na 50 metrech čtverečních. Sladkosti se zde vyrábí na základě technologie převzaté z malých manufaktur 17. a 18. století. Cukrovinky se vyrábí ručně, bez zesilovačů a za použití pouze přírodních barviv. Návštěvníci si v Krakově mohou prohlédnout doslova „koncert na sladkosti“, při kterém uvidí od začátku do konce výrobu bonbónů a lízátek a ucítí nádhernou vůni vznášející se vzduchem při výrobě těchto cukrovinek. Nakonec si návštěvníci vyzkouší ještě teplé cukrovinky.

PROGRAM
7.00 odjezd do Krakova. 9.00 – 10.00 příjezd do Krakova.
10.00 – 15.00 návštěva historického centra a vánočních trhů v Krakově. (V mezičase 12.00 – 14.00 návštěva muzea cukrovinek spojené s výrobou sladkostí a ochutnávkou).

1. Wawelské návrší, kde navštívíme hlavní dominantu města hrad Wawel, Wawelskou katedrálu s největším zvonem Zikmund, věž Kuří noha, Dračí jámu a nedaleký kostel Bernardinů. Přes řeku je k vidění japonské centrum Manggha.

2. Hlavní náměstí Krakova, kde si prohlédneme Radniční věž, Sukenici (tržnice), pomník A. Mickiewicze, kostel sv. Vojtěcha a Mariánský kostel (s největším vyřezávaným gotickým oltářem v Evropě), Jagellonskou univerzitu.

3. Královská cesta (navštívíme Barbakan (městské opevnění), Floriánskou ulici, Floriánskou bránu, dům Jana Matějky).
15.00 – 17.00 Individuální prohlídka vánočních trhů.