Sedmí v celostátním finále

13. Červen, 2017

Dne 7. června 2017 se žáci Základní školy Dany a Emila Zátopkových Třinec zúčastnili Celostátního finále přeboru škol v orientačním běhu, které se konalo v Čechách pod Kosířem. Sedm žáků naší školy trénuje v třineckém oddíle orientačního běhu a hlavně ti se zasloužili o postup celého družstva do celostátního finále. Družstvo posílilo ještě několik odvážných spolužáků. Krajské kolo přeboru se konalo v třineckém Lesoparku, ten je dětem docela známý, ale celostátní finále v úplně cizím lese. A toho se někteří dost obávali. Proto jsme uspořádali tři dobrovolné tréninky v třineckém a oldřichovickém lese, na kterých si žáci běh podle mapy v lese mohli vyzkoušet. Ve finálovém závodu v Čechách, probíhala větší část trati ve velmi pěkném lese vrchu Kosíř na Hané. Závěr trati pak vedl zámeckým parkem. Většina závodníků statečně a překvapivě dobře závod zvládla, někteří kontroly pravda trochu hledali. Nejlépe se dařilo Marku Haltofovi v kategorii H9 (starší žáci), který se umístil na 6. místě. Mladší žákyně Romana Haltofová v kategorii D7 vybojovala 9. místo, Tomáš Kovařík v kategorii H7 (mladší žáci) si doběhl pro 11. místo a Ondřej Damek pro místo 18. Dalšími členy družstva byli: Tomáš Trněný, Josef Jan Csikán, Patrik Bocek, Peter Brenkus, Veronika Konečná, Barbara Zajoncová, Hana Bruková, Natálie Franioková, Monika Misiorzová, Vendula Rybková, Eliška Kolarczyková, Adéla Kokotková, Matěj Sikora a Aleš Brudný.
Ze 17 startujících družstev z různých koutů České republiky se družstvo naší školy celkově umístilo na krásném 7. místě. Gratulujeme všem závodníkům.