Celostátní finále v orientačním běhu 2018

19. Červen, 2018

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2018

Dne 6. června 2018 se žáci zúčastnili Celostátního finále přeboru škol v orientačním běhu, do kterého se probojovali z 2. místa v krajském přeboru. Krajský přebor se konal v parku v Opavě, běžel se tzv. parkový orientační závod. Finálový závod se běžel v Pardubicích v prostoru slavného závodu Velké pardubické. Terén byl hodně otevřený, téměř bez převýšení a velmi specifický se spoustou překážek. Dětem výkon komplikovalo také vedro a nezvykle postavená trať (viz obr.). Všichni ale závod zvládli, někteří velmi úspěšně. Tři žáci školy se umístili v první desítce ze všech běžců celostátního finále. Nejlépe se dařilo Ondřeji Damkovi, Tomáši Kovaříkovi, Vendule Rybkové, Jakubu Byrtusovi a Matěji Sikorovi. Dalšími členy družstva byli: Markéta Motyková, Eliška Kolarczyková, Adéla Kokotková, Romana Haltofová, Zina Pindorová, Marcela Mauritzová, Erik Petrák, Matúš Kultan a David Burian.
Ze 20 startujících družstev z různých koutů České republiky se družstvo naší školy celkově umístilo
na 13. místě.
Velký dík patří trenéru třineckého oddílu orientačního běhu Martinu Kovaříkovi, který pro žáky uspořádal dobrovolné tréninky v nemocničním parku v Třinci na Sosně a třineckém Lesoparku, na kterých si žáci běh podle mapy v parku i v lese mohli vyzkoušet.